Sesje sensualne – poradnik

Jak się przygotować przed sesją?

1. Ćwiczenia przed lustrem.

Oglądaj się przed lustrem, testuj różne rodzaje uśmiechu, spojrzeń. Ćwicz ciało przed lustrem, jakie ustawienia są korzystne. Przeglądaj magazyny mody – sesje zdjęciowe i reklamy – spróbuj ćwiczyć i robić pozy przed lustrem tak jak na zdjęciach. Na sesji oczywiście pomagam i mówię co zrobić, jednak jest zupełnie inna współpraca z osobą świadomą swojego ciała. Im więcej będziesz ćwiczyć, tym lepsze zdjęcia. A oto przecież nam chodzi. 🙂

2. Stylizacje

Przygotuj stylizacje, w których czujesz się mega kobieco. Mogą to być suknie, sukienki wieczorowe, koktajlowe, a może suknie bardziej zwiewne, eteryczne. Od sukienek najczęściej zaczynamy sesję, a w miarę jak się czujesz bezpieczniej i bardziej mi ufasz, to zaczynamy powoli zmieniać stylizacje na bardziej “skąpe”, jak na przykład sam seksowny sweterek z głębokim dekoltem lub luźno opadającym na ramię. Na deser zostawiamy bieliznę – gorsety i body zawsze pięknie wyglądają, niezależnie od wieku modelki.
Wybierając stylizację pamiętaj o kolorach, nie każdy kolor czy deseń pasuje do zdjęć typowo portretowych czy sensualnych. Zbyt wyraziste, albo w złej tonacji do Waszego typu urody, może spowodować dysonans na zdjęciach – i zamiast na Wasze piękne twarze patrzeć, będziemy podświadomie czuli, że coś nie gra, że coś odwraca uwagę od Was. A tego przecież nie chcemy. Bo to Ty jesteś Gwiazdą – Twoje oczy, Twój uśmiech… a nie np. bluzka. 😉

W skrócie, co potrzebujecie (z listy wybierzcie 3 opcje): suknie, sukienki, sweterki, body, gorset, sexi haleczki, bielizna dwuczęściowa. Dodatki – biżuteria, perły, koronki, pióra, maski a’la Grey, i wszystko to, co Ciebie definiuje, a czujesz się w tym sexi.

Na sesję wybieramy 3 stylizacje, na więcej stylizacji niestety nie mamy tyle czasu.

3. Odpoczynek, relaks, sen

Minimum dwa dni wcześniej wyśpij się porządnie, zrelaksuj, pomyśl o sobie, o swoich potrzebach, o tym kim jesteś. Bardzo często odkładamy relaks na inną okazję, a warto właśnie wykorzystać ten czas przed sesją i zadbać o siebie, o swój odpoczynek i odstresować ciało i umysł. Weź gorącą kąpiel, zapal aromatyzowane świeczki, wlej do wody swój ulubiony olejek, albo wsyp relaksującą sól… i odpręż się. A może zaprosisz partnera, żeby Ci pomasował stopy, albo plecy. Bądźcie w  tych przygotowaniach razem, niech też poczuje, że to jest tak samo dobre i potrzebne dla Ciebie i dla niego. Pamiętaj, że bardzo często po sesjach sensualnych to partnerzy często na nowo odkrywają, co w Was tak bardzo kochają i jak bardzo piękne jesteście. 😀 Wiem co mówię. 😉

4. Makijaż i fryzura

Do makijażystki i fryzjera przychodzisz bez makijażu, czyli saute i z umytymi włosami. Wszystko po to, żeby nie tracić czasu na zbędne czynności.

5. Samopoczucie i dobry nastrój

Ostatni punkt jest najważniejszy. Dobry nastrój. Jeśli coś z wcześniejszych rzeczy nawali, a Ty przyjedziesz mimo wszystko w cudownym nastroju, to to będzie magiczna sesja. Nie pozwól, żeby złe emocje wzięły górę. Pewnie pomyślałaś o tremie i stresie przed sesją?! To nic, to coś bardzo naturalnego… przyznam się, sama często czuję stres i tremę przed sesją, ale jak tylko poznam swoją modelkę, to zły czar pryska i wszystko układa się cudownie. Finalnie i moje Dziewczyny i ja świetnie się bawimy, a przy takiej ciepłej atmosferze i zaufaniu powstają perełki. Także dobrze się baw, bo to klucz do fantastycznej sesji.

Dodatkowe informacje:

  • Najszybszym i najwygodniejszym sposobem komunikacji w okolicach sesji jest Mesendżer Facebooka. Proszę Cię więc, żebyś dodała Michała, mojego męża-menedżera do znajomych:
    • Michał
      On się zajmuje wszystkim wokół sesji, oprócz zdjęć oczywiście.
  • Przyślij mi swoje aktualne zdjęcia (sensualnie@monikaterajewicz.pl). Pamiętaj, że nigdzie i do niczego ich nie wykorzystamy – zobaczą je tylko makijażystki, fryzjerki (jeśli ich usługi są w cenie sesji) i ja. Jeśli dostaniemy takie zdjęcia, o wiele lepiej ekipa się przygotuje do każdej z Was. Makijażystka lepiej dobierze narzędzia, fryzjerka i ja też. Jak zrobić takie zdjęcie: wystarczy telefon i dobre światło, najlepiej na dworze w pochmurny dzień, albo w jakimś zacienionym miejscu (żeby nie było ostrych cieni).
  • Jeśli nie będziesz wiedziała, albo nie miała pomysłu na siebie, to niczym się nie przejmuj – cierpię raczej na nadmiar pomysłów niż na ich brak. 🙂
    Jednak im lepiej się przygotujesz, tym lepiej wykorzystamy czas podczas sesji.

Uwaga! Podczas sesji nie może być nikogo innego. Obecność innych osób (zwłaszcza bliskich) bardzo źle wpływa na sesję. Testowałam to wiele razy, zaufaj mi.

Wyśpij się dobrze i przyjedź w dobrym nastroju!!!
Bądź punktualnie! Koniecznie!!!

Jeśli potrzebujesz pilnej pomocy lub chcesz się umówić na rozmowę ze mną, dzwoń do Michała: 505 268 700.

I na koniec: